Buďme upřímní, náš metabolismus již není jako u patnáctiletých dívek, které se vůbec nestarají o to, co jedí nebo jaké množství přijímají, protože jejich metabolismus je rychlý a vše stráví překvapivě dobře, aniž by způsobovalo žaludeční nevolnost.
Sedavější životní styl způsobuje, že náš metabolismus se postupně atrofuje, kromě skutečnosti, že již nejsme v období dospívání, takže jsou běžnější problémy se zánětem břicha. Představujeme Vám ty infuze, které musíte zkusit, aby jste se tomuto problému vyhnuli nebo ho redukovali.
1. Heřmánkový čaj

Je to jedna z rostlin, která zabraňuje hromadění plynů v žaludku a téměř okamžitě zmírňuje nadýmání břicha. Navíc chrání žaludek v případě požití mnoha dráždivých látek. Doporučuje se vypít šálek v noci, protože také zmírňuje stres.
2. Mátový čaj

Čaj z máty je fantastický, protože přináší také mnoho dalších výhod: zmírňuje plynatost, nevolnost a zvracení, uklidňuje bolestivé křeče žaludku, zmírňuje pálení žaludeční stěny a pomáhá při trávení. Je vhodné pít dva šálky denně, buď studené nebo horké.
3. Fenyklový čaj

Fenyklový čaj stimuluje gastrointestinální pohyby a odbourává možnost zácpy, pomáhá vyhýbat se plynatosti, odstraňuje bolesti žaludku a menstruační křeče. Po každém jídle vypijte šálek.
4. Zelený čaj

Obvykle je nejoblíbenější ze všech čajů. Když mluvíme o trávení a má úžasné vlastnosti: stimuluje zažívací trakt, zmírňuje žaludeční nevolnost, gastritidu a kolitidu. Produkuje pektin, enzym, který pomáhá zlepšit polykání. Pijte tři až čtyři šálky denně.
5. Infuze z kurkumy nebo zlatého mléka

Přesto, že se kurkuma nejčastěji používá k vaření, má protizánětlivé vlastnosti a pomáhá při poruchách trávení a napomáhá deflaci ran a infekcí. Čerstvá nebo prášková kurkumu smíchejte v teplém mléce.
6. Zázvorový čaj

Stejně jako infúze kurkumy má zázvorový čaj pro tělo mnoho výhod, protože pomáhá při poruchách trávení, zabraňuje refluxu; snižuje nevolnost, zvracení, pálení, těžkosti s plynatostí a žaludkem. Vezměte si tento čaj oslazený medem.
7. Kočičí dráp

Většinou je Kočičí dráp znám pro léčbu artritidy, pomáhá však také při čištění trávicího traktu, a proto pomáhá při onemocnění žaludku, jako je kolitida, Crohnova choroba, perforovaní střev nebo syndrom dráždivého tračníku. Doporučuje se vypít šálek denně.
8. Hřebíčkový čaj

Je to pravděpodobně jeden z nejpřekvapivějších čajů, ale pomáhá zmírnit nevolnost, průjem, bolesti žaludku, nadýmání a odstraňuje plynatost; dejte dva až tři hřebíčky do vroucí vody a nechte odpočívat po dobu 10 minut, nakonec osladťe medem. Vezměte si jeden až dva šálky denně.
9 Skořicový čaj

Skořicový čaj má antioxidační, antidiabetické, protirakovinné vlastnosti a pomáhá snižovat inflaci žaludku, opravovat poškozené tkáně zažívacího systému a bojovat proti zažívacím infekcím. Dejte si jeden šálek ráno a jeden večer.
10. Rozmarýnová infuze

Tato bylina pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, triglyceridů, zlepšuje krevní oběh, má vysokou hladinu draslíku a protizánětlivý účinek, čímž zlepšuje stav těla. Doporučujeme si vzít dva šálky tohoto čaje denně.
11. Boldo infuze

Boldovník zabraňuje těžkosti žaludku, je to jedna z infuzí, která pomáhá při odstraňování tuků, potížím s trávením. Má skvělý diuretický účinek, takže Vám pomůže odbourat kapaliny a toxiny.
12. Ovesná voda

Protože ovesné vločky jsou bohatým zdrojem vlákniny , pomáhají při trávení, takže je vhodné vypít jednu až dvě sklenice této vody v noci a ráno se probudit s plochým břichem; navíc se také zamezí plynatosti.
13. Rooibos čaj

Někdy se zamění s červeným čajem, protože mají oba stejnou barvu, ale nemá s tím nic společného. Čaj Rooibos pochází ze starých listů čajovníku. Odstraňuje pálení žáhy, vředy a zácpu. Zmírňuje také bolesti žaludku.
14. Chai čaj

Černý čaj, kardamom, pepř, lékořice, kakaové boby, hřebíček, skořice, vanilka a badyán. Chai tea je kořeněný černý čaj, který je obohacený o speciální „chai“ kořenicí směs. Chrání před volnými radikály, zlepšuje trávení, posiluje imunitní systém a působí jako antioxidant.
15. Detoxikační čaj

Tento čaj je směsí tří bylin, které jsou anýz, lékořice a fenykl. Společně snižují nadýmání břicha, produkci plynů a zabraňují pálení žáhy a koliky.
Podělte se s námi níže v komentářích, jaký čaj Vám pomohl s problémy!
Tento příspěvek byl vytvořen s naší příjemnou a snadnou formou podání. Vytvořte svůj příspěvek!